Vitalik Buterin, współzałożyciel drugiej co do wielkości kryptowaluty Ethereum, napisał na Twitterze o XRP, stwierdzając, że „jest to lepsza kryptowaluta niż Bitcoin.

Vitalik Buterin, współzałożyciel drugiej co do wielkości kryptowaluty Ethereum, napisał na Twitterze o XRP, stwierdzając, że „jest to lepsza kryptowaluta niż Bitcoin.

Ale jeśli ktoś z was byłby aktywny w mediach społecznościowych Twittera, mógłbyś spotkać się z opinią Vitalik na temat XRP. Jeśli nie, oto krótki opis jego opini.

Co to jest Ethereum ?

Jego pogląd na XRP jest odpowiedzią na badania Pierre’a Rocharda nad wartością Bitcoina, w której podsumowuje Bitcoina jako „idealną stabilną monetę” i podsumował ją jako szczytową, rozsądną sumę pieniędzy. Odpowiadając na słowa pana Rocharda, Vitalik napisał na Twitterze:

Pan Rochard przesłał grafikę, w której pokazuje cenę Bitcoin w porównaniu do samego Bitcoina. Zatem grafika jest po prostu linią prostą, która jest warta 1 BTC przez cały czas.

Vitalik Buterin odpowiedział, że wierzy, że pan Rochard chciał zamiast tego użyć grafiki XRP. Buterin powiedział, że grafika XRP będzie wyglądać tak samo, ale są to również rozsądne pieniądze.

Ponadto wspomniał, że XRP zostało przyjęte przez kilka instytucji i podpisało wiele partnerstw na całym świecie.

Bądźmy szczerzy. Ripple i XRP są niezwykle popularnymi podmiotami, a zwiększona uwaga mediów wynika głównie z ich osiągnięć, partnerstwa i planów.

Jak wszyscy wiemy, głównym celem Ripple jest przezwyciężenie SWIFT, który był tradycyjnym systemem płatności stosowanym przez banki i instytucje finansowe od dziesięcioleci. Ale SWIFT jest dość stary i ma problemy dotyczące szybkości transakcji, kosztów i innych. Te problemy są tym, co Ripple chce wyeliminować oferując użytkownikom bezbłędne, szybkie, bezpieczne i tanie transakcje.